14 sierpień 2017
Lubimy trudne i wymagające projekty oświetleniowe. Dają one najwięcej satysfakcji, lecz wymagają często również bezkompromisowych rozwiązań oraz produktów spełniających najostrzejsze normy i wymagania klienta. Do tej grupy klientów należą drukarnie.
Od ponad 3 lat obsługujemy klientów z branży drukarskiej i papierniczej. Jest to jedna z najbardziej wymagających branż zaraz obok zakładów mechaniki precyzyjnej czy punktów oceny jakości na liniach produkcyjnych. Drukarze, technicy poligrafii i introligatorzy w drukarniach na co dzień pracują z barwą i kolorem, są niezwykle skrupulatni i uczuleni na jakość materiałów, które wychodzą spod ich ręki. Zdarza się, że nawet kilka razy na godzinę kontrolują jakość wydruku oraz kalibracje maszyn drukujących a co za tym idzie oświetlenie w ich otoczeniu musi być niezwykle „precyzyjne”.
Na co zwracać uwagę stosując oświetlenie LED w branży drukarskiej:
- Współczynnik CRI (ang. Colour Rendering Index) – jednym z najważniejszych parametrów jest wskaźnik oddawania barw, charakteryzujący źródło światła. Wyrażony jest liczbą z przedziału od 0 (dla światła monochromatycznego) do 100 (dla światła białego – widmo ciągłe). Określa on jak dobrze postrzegane są barwy oświetlonych przedmiotów. Im współczynnik ten jest wyższy, tym barwy są lepiej oddawane, a oświetlane przedmioty wyglądają naturalniej. Niskim współczynnikiem CRI charakteryzują się np. niskoprężne lampy sodowe, a wysokim światło słoneczne. Dla branży drukarskiej absolutnym minimum jest CRI >80RA - obecnie stosujemy rozwiązanie CRI >90RA plasując się w rynkowej czołówce.
- Okres gwarancyjny – dzięki długim okresom gwarancyjnym (5 lat) eliminujemy częsty i nierzadko poważny problem związany z zatrzymaniem produkcji w celu wymiany źródeł światła. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku dużych maszyn poligraficznych oraz trzyzmianowego trybu pracy.
- Szczelność opraw – zakurzenie i zapylenie są nieodzownie związane z częścią pracy w branży papierniczej i poligraficznej. Nasze źródła Green07 / Green08 / Green09 Compact są lampami hermetycznymi o szczelności IP66 / IP65. Dzięki temu do opraw nie dostaje się kurz. Lampy można czyścić zarówno sprężonym powietrzem jak i wodą pod ciśnieniem i nie wpływa to na jakość ich pracy.
- Promieniowanie UV – standardowe oświetlenie FSC (świetlówki) wpływa na matowienie obudów maszyn drukarskich i szyb rewizyjnych wykonanych z PCV. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED eliminujemy ten problem.
- Oszczędność – najczęstszym powodem modernizacji oświetlenia są oczekiwane oszczędności generowane dzięki obniżeniu kosztów energii elektrycznej. Oświetlenie LED umożliwia obniżenia kosztów energii elektrycznej na ogół w przedziale 40-60%. Poza oszczędnością kosztów energii niemalże do zera minimalizujemy koszty serwisu, wymian czy konserwacji. Symulację oszczędności wykonujemy w oparciu o audyt oświetlenia.
Audyt oświetlenia
Dzięki audytowi oświetlenia jesteśmy w stanie precyzyjnie:
- dopasować najlepszy produkt
- określić koszty wymiany
- oszacować obecne koszty energii elektrycznej i eksploatacji
- oszacować koszty energii elektrycznej po modernizacji
- oszacować oszczędność w okresie gwarancyjnym i estymowanej żywotności produktu
- dopasować finansowanie aby nie zachwiało przepływami finansowymi firmy
Tylko indywidualne podejście do każdego projektu oświetleniowego gwarantuje optymalne rozwiązania pełną satysfakcję klienta. Jako producenci i projektanci produktów możemy dopasowywać je do indywidualnych potrzeb branży czy specyficznych warunków pracy. Decydując się na pracę z nami, nasi klienci mogą oczekiwać znacznie więcej niż od hurtowni czy importera.
Testy
W związku z tym, że nie kupuje się "kota w worku" zapraszamy do bezpłatnego testowania naszych produktów we własnym zakładzie produkcyjnym bez presji czasu. Jeśli jesteś zainteresowany testowaniem naszych produktów napisz do nas maila na adres firmy: biuro@ilss.com.pl.
2015-11-21
Przykładowa realizacja